Vaxol wygodnie, bezpiecznie i skutecznie wspomaga naturalny proces oczyszczania przewodu słuchowego zewnętrznego z woskowiny poprzez zmiękczenie woskowiny i delikatne natłuszczenie przewodu słuchowego.
Usuwanie korka woskowinowego może przyczynić się do poprawy słuchu. W niektórych przypadkach zabieg płukania ucha może jeszcze być konieczny, jednakże jeśli stosowałaś/eś preparat Vaxol zabieg będzie łatwiejszy i bardziej skuteczny.
Stosując Vaxol na kilka dni przed planowanym zabiegiem płukania uszu pomagasz zmiękczyć woskowinę i delikatnie natłuścić przewód słuchowy tak, aby woskowina łatwiej mogła wydostać się na zewnątrz.
Stosowanie preparatów w formie kropel może być zarówno trudne jak i niewygodne, krople łatwo wyciekają z ucha w pozycji pionowej. Trudno jest również precyzyjnie odmierzyć zalecaną dawkę. Stosując Vaxol możesz być pewna/ien, że preparat nie wycieknie na zewnątrz, a do przewodu słuchowego trafi dokładnie odmierzona dawka.
Vaxol nie zawiera wody i dlatego nie będzie sprzyjać rozwojowi bakterii w przewodzie słuchowym zewnętrznym.
Vaxol nie wysusza skóry przewodu słuchowego zewnętrznego.
Vaxol to prosta i skuteczna metoda zmiękczania i naturalnego usuwania woskowiny usznej zmniejszająca konieczność wykonywania zabiegów płukania uszu lub ułatwiająca przeprowadzić sam zabieg. Po zabiegu płukania uszu można stosować Vaxol profilaktycznie w celu utrzymania zdrowych uszu.
Nie ma ograniczeń w czasie stosowania preparatu Vaxol.
Bezwzględnym przeciwwskazaniem jest uczulenie na oliwę z oliwek. Względnym przeciwwskazaniem może być perforacja błony bębenkowej czy infekcja ucha. W takich przypadkach zawsze należy zasięgnąć opinii lekarza przed zastosowaniem preparatu Vaxol.
Vaxol może być stosowany już u małych dzieci, ale przed użyciem Vaxol u dzieci poniżej 1 roku życia należy zasięgnąć opinii lekarza. Vaxol posiada Rekomendację Polskiego Towarzystwa Otolaryngologów Dziecięcych do stosowania u dzieci i niemowląt.
Vaxol pomaga zapobiegać powstawaniu korków woskowinowych poprzez wspieranie naturalnego procesu samooczyszczania przewodu słuchowego.
Jeśli ze względu na nadmiar zgromadzonej woskowiny utworzy się korek woskowinowy, mogą pojawić się dolegliwości takie, jak: ból, szum w uchu, problemy ze słuchem, zawroty głowy. Należy wtedy jak najszybciej udać się do lekarza. Przed wizytą, żeby zabieg płukania uszu był łatwiejszy, warto zastosować Vaxol – 1 lub 2 dawki dwa razy dziennie przez 4 do 5 dni. Dzięki niemu woskowina zostanie zmiękczona, obrzęk wokół korka zmniejszony, a przewód słuchowy odpowiednio natłuszczony, co ułatwi usunięcie korka woskowinowego.
Vaxol dostępny jest w formie sprayu, szklanej buteleczki z aplikatorem. Jest to opatentowana, unikalna postać podawania oliwy z oliwek. Wystarczy tylko delikatnie nacisnąć aplikator i precyzyjnie odmierzona dawka Vaxolu równomiernie rozpyli się w przewodzie słuchowym. Vaxol nie wylewa się z uszu i nie wymaga dodatkowego ich płukania w celu usunięcia resztek preparatu. Jest bardzo wygodny w stosowaniu - można go samodzielnie podawać w pozycji stojącej, siedzącej, leżącej.
Vaxol zawiera w 100% naturalną oliwę z oliwek przygotowaną według standardów farmaceutycznych. Oliwa z oliwek zawiera polifenole mające działanie antyoksydacyjne, przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne. Jej składnikiem jest również witamina E, której zadaniem jest zmniejszenie utraty wody przez skórę, poprawa elastyczności naskórka oraz zapobieganie powstawaniu podrażnień.
Nie ma konieczności płukania ucha po zastosowaniu Vaxolu w celu usunięcia resztek preparatu.
Spray delikatnie rozpyla substancję aktywną bez ryzyka zbyt dużego ciśnienia i ewentualnego uszkodzenia błony bębenkowej. Specjalnie wyprofilowana końcówka chroni przed zbyt głębokim włożeniem dozownika do ucha i przed uszkodzeniem przewodu słuchowego zewnętrznego.
Vaxol jest w 100% naturalny. Zawiera oliwę z oliwek, przygotowaną według standardów farmaceutycznych. Nie ma ryzyka przedawkowania. Oliwa z oliwek nie wysusza skóry przewodu słuchowego, nie powoduje podrażnień, nie powoduje pęcznienia korków woskowinowych. Vaxol nie zawiera wody, dlatego nie ma ryzyka, że będzie wspierał rozwój bakterii. Vaxol można stosować długoterminowo.
Wilgoć utrzymywana w przewodzie słuchowym zewnętrznym może sprzyjać rozwojowi zapalenia ucha zewnętrznego. Większą częstość występowania infekcji ucha zewnętrznego stwierdzono u osób uprawiających sporty wodne (pływanie, nurkowanie) czy używających wody do czyszczenia uszu. Wnętrze naszego ucha i woskowina nie są sterylne – naturalnie znajdują się tam bakterie. Wilgoć ułatwia ich namnażanie. Dlatego jeśli mamy problemy z uszami, ważne jest, aby utrzymywać je suche, bo bakterie nie lubią suchego otoczenia. Zbyt częste wlewanie wody do ucha może powodować stałe utrzymywanie wilgoci w przewodzie słuchowym zewnętrznym.