Spray do czyszczenia uszu dla dorosłych – Vaxol
 Spray do czyszczenia uszu – Vaxol

Dla dorosłych i osób starszych

Woskowina - co to?

Woskowina jest pożyteczną wydzieliną naszego organizmu, która natłuszcza i chroni zewnętrzny przewód słuchowy. Dzięki niej w naturalnym procesie samooczyszczania ucha złuszczony naskórek oraz zanieczyszczenia migrują w kierunku ujścia przewodu słuchowego zewnętrznego.

Zgromadzona w nadmiarze woskowina tworzy korki woskowinowe, które mogą zamykać światło przewodu słuchowego. Szacuje się, że problem ten dotyczy od 2 do 6 proc. populacji. Zatkanie przewodu słuchowego występuje zwykle nagle – np. po kąpieli, kiedy korek woskowinowy napęcznieje lub po czyszczeniu ucha patyczkami higienicznymi, kiedy woskowina zostaje „upchana” w węższym od chrzęstnego, kostnym odcinku przewodu słuchowego.

Niezwykle ważne jest, by nie zakłócać mechanizmu naturalnego oczyszczania ucha poprzez stosowanie patyczków higienicznych czy innych przedmiotów. Grozi to uszkodzeniem delikatnej skóry przewodu, czego następstwem może być zapalenie przewodu słuchowego.

Spray do czyszczenia uszu Vaxol, jak czyścić uszy?

Czyszczenie uszu wodą czy patyczkami może spowodować więcej kłopotów, niż korzyści. Dodatkowo wkładanie patyczka do ucha niesie ze sobą niebezpieczeństwo uszkodzenia delikatnej błony bębenkowej, a także ubicia woskowiny w tzw. korek woskowinowy. Gdy utworzy się taki „zator” możemy zacząć odczuwać swędzenie, ból, a nawet skarżyć się na niedosłuch. Wtedy konieczna jest już wizyta u laryngologa. Tymczasem można tego uniknąć stosując regularnie preparat stworzony z myślą o właściwej i bezpiecznej pielęgnacji uszu. Godnym polecenia produktem jest Vaxol.

Stosowanie preparatu Vaxol jest niezwykle proste. Najpierw należy ogrzać w dłoniach buteleczkę i wstrząsnąć nią przed użyciem. Potem wprowadzić aplikator do przewodu słuchowego, następnie nacisnąć końcówkę. Preparat został zaprojektowany tak, że nie ma zagrożenia uszkodzenia błony bębenkowej. Dzięki odpowiednio wyprofilowanej końcówce nie ma możliwości aby aplikator został umieszczony zbyt głęboko.

Vaxol to jedyny preparat do uszu, który uzyskał rekomendacje dwóch Polskich Towarzystw Laryngologicznych i jest polecany przez WOPR. Nie potrzeba chyba lepszej rekomendacji jeśli szukamy bezpiecznego i skutecznego sposobu aby zadbać o zdrowie naszych uszu.

Osoby noszące aparaty słuchowe

Obecność w uchu takich obiektów, jak aparaty słuchowe lub słuchawki może stymulować gruczoły woskowinowe do nadprodukcji woskowiny usznej. Osoby noszące aparaty słuchowe są więc znacznie bardziej narażone na rozwój problemów związanych z nadprodukcją woskowiny usznej. W 60-70% powodem uszkodzeń odsyłanych do reperacji aparatów słuchowych jest kontakt z woskowiną uszną.

U osób noszących aparaty słuchowe lub słuchawki:

  • Nadmiar woskowiny oraz wilgoć mogą stanowić istotne zagrożenie dla właściwego funkcjonowania aparatu
  • Nadmiar woskowiny może spowodować niewłaściwe dopasowanie się aparatu słuchowego do kanału słuchowego
  • Nadmiar woskowiny w uchu może również zapychać otwór wentylacyjny aparatu.

Dlatego odpowiednia i regularna higiena przewodu słuchowego jest niezmiernie ważna.

Vaxol powinien być stosowany wieczorem przed snem, po wyjęciu aparatu słuchowego.

Vaxol współpracuje z Polskim Towarzystwem Protetyków Słuchu

rekomendacje

Vaxol jako jedyny preparat do uszu posiada Rekomendację Polskiego Towarzystwa Otorynolaryngologów Chirurgów Głowy i Szyi

Rekomendacja Polskiego Towarzystwa Otorynolaryngologów, Chirurgów Głowy i Szyi, 16 grudzień 2010r.:

"W wyniku analizy posiadanych danych na temat skuteczności działania preparatu Vaxol możemy w pełni rekomendować ten preparat, jako środek pozwalający oczyszczać i pielęgnować przewód słuchowy zewnętrzny, a przez to:

- zapobiegać powstawaniu korków woskowinowych, a tym samym również zaburzeniom słuchu typu przewodzeniowego,

- działać profilaktycznie poprzez ochronę przewodu słuchowego przed wysychaniem."

Social links
Zamknij
Zobacz naszego bloga
Blog na Ucho
Instagram
Facebook
Czytaj opinie o Vaxol
Opinie